DALYVAUK - Klaipėda

Investiciniai projektai pagal: Visas miestas

Ši antraštė turi biudžetą €100,000

Screen_Shot_2021-07-21_at_09.50.20.png

Simonaitytės vaikų žaidimo aikštelė

2021-07-21  •  Visas miestas

Projekto pagrindinis tikslas - sukurti saugias sąlygas žaisti Klaipėdos vaikams. Kad tėvai, seneliai ir vaikai kartu turėtų laisvalaikio leidimo vietą. O aikštelės įrengimas paskatins savanorišką veiklą, netiesiogiai stiprins gyventojų ryšius ir telks į bendruomenę.

Įrengus aikštelę, pilnai suformuota laisvalaikio ir pramogų zona senoje žaidimo aikštelės vietoje. Atsirastų vieta aktyvaus laisvalaikio praleidimui vaikams, bei galimybė bendrauti vietos gyventojams. Tai stiprina bendruomenės, ir ne tik, ryšius. Atsirastų galimybė šalia esančioms mokykloms (Versmė, Smeltė) mokiniams ir darželių (Volungėlė, Rūta ir kt.) vaikams aktyviai praleisti laisvą laiką. Taip pat atėjus šeimoms pavedžioti savo augintinius (šalia šunų vedžiojimo aptvaras) jų vaikams praleisti laiką saugioje žaidimų aikštelėje. Žiemos metu, populiarus šalia esantis Simonaitytės kalnas, sutraukiantis vaikus ir tėvelius iš visos Klaipėdos, likusiais metų laikais vaikai galėtų saugiai žaisti šioje aikštelėje.

 

Screen_Shot_2021-07-21_at_15.14.40.png

Nauja, moderni ir šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštelė Tauralaukyje

2021-07-21  •  Visas miestas

Tauralaukio mikrorajone dažnai kuriasi jaunos šeimos su mažais vaikais, bet laisvalaikio ar žaidimo erdvių nėra įrengta. Vaikams tenka žaisti gatvėse, kur nesaugu, ne kartą buvo įvykusios ir skaudžios nelaimės. Įgyvendinus šį projektą būtų sprendžiamos ne tik vaikų saugumo problemos, atsirastų infrastruktūra - šiuolaikiškos ir modernios vaikų žaidimų aikštelės.

Teritorija būtų suskirstyta į atskiras zonas pagal amžiaus grupes, o erdvė pritaikyta ne tik vaikams, bet ir jų tėvams - aikštelėje būtų sumontuoti ir treniruokliai suaugusiems. Šiuolaikiški įrenginiai atitiks visus saugumo reikalavimus, juos planuojama gaminti iš aliuminio, ilgaamžes ir nerūdijančios medžiagos.

Žaidimų aikštelėje taip pat siūlome įrengti ir suoliukus iš perdirbto plastiko, taip prisidedant prie gamtos tausojimo, žiedinės ekonomikos skatinimo, o visą teritoriją aptverti.

Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas"

Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas"

2021-06-15  •  Visas miestas

Šiaurinė Klaipėdos dalis, o ypač Tauralaukis, nuo seno pasižymėjo įspūdinga istorija. Daugelis klaipėdiečių yra girdėję apie Prūsijos monarchų karaliaus Friedricho Wilhelmo III ir jo žmonos Luizės šeimos pomėgį iškylauti Tauralaukyje, kai XIX a. Memelis buvo tapęs laikinąja Prūsijos sostine. Tačiau dažnai pamirštama, kad Tauralaukio regiono istorija siekia gerokai ankstesnius laikus. Būtent Tauralaukyje galima rasti vieną seniausių apeiginių akmenų, žinomų dar nuo XIII a. ir išlikusių savo pirminėje vietoje iki šių dienų. Šį aktyviausiai besiplečiančio Klaipėdos kvartalo istorijos puslapį pastaruoju metu atverčia atsirandančios naujos gatvės, pavadintos senųjų baltų dievų ir dievybių vardais: Perkūno, Žemynos, Bangpūčio, Mildos, Austėjos, Medeinos... Ši idėja Klaipėdai – siekis suteikti pelnytą dėmesį garbingam istoriniam laikotarpiui, sujungiant mistinę protėvių kultūrą su šių laikų žmonių poreikiais į darnią ir funkcionalią erdvę. Įkurkime mitologinę poilsinę ir žaidimų erdvę "Baltų saulės parką"!

Būdamas vienu iš sparčiausiai vystomų kvartalų, Tauralaukis itin skurdus viešųjų erdvių prasme. Tarp naujai statomų namų ir tiesiamų gatvių neatsiranda vietos pievutei, vaikų žaidimų ar aktyvaus poilsio aikštelei. Šiuo projektu galime prisidėti prie visų šių problemų sprendimo, o kartu ir atiduoti duoklę baltų tradicijų puoselėjimui. Šalia Tauro 7-osios g. esanti laukymė, užimanti daugiau nei 5000 kv. m. plotą, apsupta sparčiai besiplečiančio Tauro kvartalo su vienas po kito dygstančiais naujakurių namais, tam – puikiausia vieta. „Baltų saulės parke“, išlaikant baltų mitologijai būdingus saulės, kaip gyvybės rato simbolio, motyvus, būtų sutvarkyta teritorijos augmenija. Uždaram gyvenimo ciklui pabrėžti parke atrastų vietos ir veiklos visoms amžiaus grupėms: nuo mitologiniais motyvais papuoštų laipynių ir sūpynių patiems mažiausiems, iki baltų simbolika papuoštų pagonišką aukurą primenančių poilsio suoliukų vyresniems ir pasyvesnį poilsį mėgstantiems kvartalo gyventojams ir saulės ratą simbolizuojančių takelių mėgstantiems pasivaikščioti. Kadangi teritorijos plotas yra gana didelis, ateityje taip pat galėtų būti sumontuoti sporto įrengimai, įrengta sporto aikštelė.

Baltų saulės parkas“ būtų puikus sprendimas norintiems atrasti laiko stabtelėti šiame nuolatos pirmyn į ateitį skubančiame pasaulyje, atsigręžti į praeitį, ir pasidžiaugti bei įvertinti tai, ką turime dabar. Kviečiame palaikyti!