DALYVAUK - Klaipėda

Investiciniai projektai pagal: Visas miestas

Ši antraštė turi biudžetą €100,000

Screen_Shot_2021-07-21_at_16.12.32.png

Skambantis miestas

2021-07-21  •  Visas miestas

Tikslas - įrengti kiekvienam prieinamą muzikinę erdvę su lauko muzikos instrumentais po atviru dangumi, siekiant terapinių, pramoginių bei edukacinių tikslų. Raginti visus miestiečius bei svečius, nepriklausomai nuo amžiaus, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore ir muzikos apsuptyje. Tokio pobūdžio parkas būtų didžiausias Lietuvoje, tai taptų traukos centru.

Šiais instrumentais gali groti visi: mažamečiai vaikai ir ūgtelėję moksleiviai, jaunuoliai, įvairių sveikatos sutrikimų, tame tarpe ir negalią turintys asmenys, šeimos, bendruomenės, senjorai. Įvaldyti šiuos instrumentus ir mėgautis muzika yra itin paprasta ir nereikia turėti muzikinių žinių, norint jais groti.

Nemaža dalis tiek mokyklinio amžiaus, tiek vyresnių žmonių, prijaučiančių muzikai, norintys muzikuoti neturi tokios galimybės: ne visi tėvai pajėgūs leisti vaikus į muzikos mokyklas ar nupirkti tikrai nepigius muzikos instrumentus. Vyresnieji, kurių svajonė lankyti muzikos užsiėmimus kažkada taipogi neišsipildė; senjorai, kurie kadaise su bendraminčiais dainavo ir smagiai leido laiką, tapo uždari, dažnai jaučiasi vieniši ir liūdni. Ir jiems visiems - puikus problemos sprendimo būdas - lauko muzikos instrumentai atviroje, visiems pasiekiamoje vietoje, po atviru dangum, kur muzikuoti galima bet kuriuo metu. Taigi, be galo smagi veikla ištisus metus gryname ore yra garantuota! Verta prisiminti, jog muzika - ne tik sielos gydytoja, tai galimybė visiems susitikti ir pabendrauti.

Automobilių parkavimo aikštelės įrengimas Pilies g.

2021-07-21  •  Visas miestas

Daugiabučio gyvenamojo namo Pilies g. 5 kieme - parkavimo aikštelės įrengimas. Šis namas bemaž yra vienintelis šioje senamiesčio dalyje, kurio gyventojai neturi savo automobilių parkavimo aikštelės. Automobilius statome dulkėtoje, pačių gyventojų pažvyruotoje vietoje. Norėtume ją įteisinti ir sutvarkyti, jog nebūtų keliamos dulkės, teršiamas oras, gerėtų estetinis vaizdas. Pagaliau tai yra senamiesčio puoselėjimas. Šį norą gyventojai puoselėja jau daugiau nei dešimtmetis. Turime suprojektuotą 23 vietų (per tą laiką pašalinti du seni medžiai), dabar tilptų 24 vietos, aikštelės projektą. Būtų išspręsta daug metų besitęsianti automobilių parkavimo problema. Pagražėtų ši senamiesčio dalis. Jei ši idėja rastų atgarsį, būtų pagerinta žmonių gyvenimo kokybė, padidėtų klaipėdiečių laimės indeksas.

Zvejybos_uosto_rajono_apzeldinimas_gelemis.jpg

Žvejybos uosto rajono apželdinimas gėlėmis

2021-06-17  •  Visas miestas

Projekto tikslas – pagerinti Klaipėdos miesto Žvejybos uosto rajono įvaizdį, keičiant visuomenės požiūrį ir svarbiausia atkreipiant dėmesį į aplinkosauginį aspektą – automobilių taršos mažinimą. Apželdinimas gėlėmis ar augalais, skatintų bendruomenę rūpintis savo gyvenamąja aplinka, ugdant atsakingą visuomenę bei formuojant kitokią gyvenimo kultūrą. Pagerėjus mikrorajono įvaizdžiui, sėkmingai kurtųsi nauji verslai, atsirastų daugiau darbo vietų, pagerėtų ekonominė ir socialinė situacija mieste.

Tikslinė grupė – Žvejybos uosto mikrorajono gyventojai. taip pat miesto svečiai.

Sprendžiama problema - Šis mikrorajonas ypač Minijos gatvė yra tranzitinė iš/iš pietinės miesto dalies vykstant transporto srautams į šiaurinę miesto dalį. Apskirtai yra didelis transporto išmetamųjų dalelių kiekis. Taip pat šiame mikrorajone labai didelis sunkiojo transporto srautas į uostą, todėl aplinkosauginis aspektas ypač aktualus. Vertinant esamą miesto želdinių būklę, matyti, kad būtina atkurti sunykusius želdinius. Taip pat ilgus metus Žvejybos uosto mikrorajono įvaizdis buvo kaip vieno prasčiausių mieste, todėl siekiant gerinti gyventojų sąmoningumą, būtina keisti ir esamą mikrorajono estetinį vaizdą. Dalis daugiabučių namų renovavosi, kuriasi atsakingos gyventojų bendruomenės. Siekiant paskatinti labiau rūpintis savo aplinka gyventojai būtų įtraukiami prižiūrėti ir puoselėti jiems kuriamą gyvenamąją aplinką.  

Screen_Shot_2021-07-21_at_10.07.23.png

Žvejybos uosto rajono tvarkomi kiemai, pritaikyta infrastruktūra

2021-07-21  •  Visas miestas

Asociacija Klaipėdos žvejybos uosto bendruomenė įsteigta 2018 m. vasarą. Jos tikslas yra telkti Klaipėdos žvejybos uosto rajono gyventojus ir skatinti pilietinės bendruomenės kūrimąsi gyvenamojoje vietovėje, propaguoti geros kaiminystės idėjas. Aktyviai sprendžiame bendruomenės gyventojams aktualias problemas, daugėja norinčių aktyviai veikti. Į šį gyvenamąjį rajoną keliasi vis daugiau jaunų šeimų. Glaudžiai bendradarbiaujant su policijos bendruomenių bei savivaldybės viešosios tvarkos skyriais, mažėja nusikalstamumas.

Tai miegamasis rajonas, kuriame daug namų vadinamų chruščiovkėmis, tad gyventojams labai aktualu aktyviai leisti laisvalaikį, sutvarkytuose kiemuose. Didelis poreikis vaikų, jaunimo, senjorų užimtumo didinimui, poilsio erdvių sukūrimui, nes mūsų rajone nėra parkų.

2018-2019 metais tvarkėme gyvenamųjų namų kiemus, organizavome gyventojų talkas, rovėme nusenusius krūmus ir sodinome naujus medelius bei krūmus, įrengėme gėlių gazonus. Vietoj sulūžusių ir nesančių suoliukų pastatėme naujus, taip pat atnaujinome vaikų žaidimų aikšteles. Įrengėme treniruoklių aikštelę. Pastatėme šiukšliadėžes. Visa tai finansavo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, UAB "Birių krovinių terminalas", UAB "Centrinis keltų terminalas". Kadangi mūsų rajonas yra seniai statytų namų kvartalas, gyvenamųjų namų kiemai yra seniai nerenovuoti. Suoliukų nebėra, supynės sulūžusios.

Tad į mus kreipėsi Žalgirio g. 9-11-15 ir Naikupės g. 10-11-12 namų gyventojai su prašymu atnaujinti kiemus. Šiuose kiemuose norėtume įrengti suoliukus, treniruoklį, šiukšliadėžes, supynę, taip pat visiškai atnaujinti krepšinio aikštelę (pridedami komerciniai pasiūlymai). Tad labai prašome paremti šį projektą. Jį planuojame įgyvendinti per 5-6 mėnesius.

Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas"

Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas"

2021-06-15  •  Visas miestas

Šiaurinė Klaipėdos dalis, o ypač Tauralaukis, nuo seno pasižymėjo įspūdinga istorija. Daugelis klaipėdiečių yra girdėję apie Prūsijos monarchų karaliaus Friedricho Wilhelmo III ir jo žmonos Luizės šeimos pomėgį iškylauti Tauralaukyje, kai XIX a. Memelis buvo tapęs laikinąja Prūsijos sostine. Tačiau dažnai pamirštama, kad Tauralaukio regiono istorija siekia gerokai ankstesnius laikus. Būtent Tauralaukyje galima rasti vieną seniausių apeiginių akmenų, žinomų dar nuo XIII a. ir išlikusių savo pirminėje vietoje iki šių dienų. Šį aktyviausiai besiplečiančio Klaipėdos kvartalo istorijos puslapį pastaruoju metu atverčia atsirandančios naujos gatvės, pavadintos senųjų baltų dievų ir dievybių vardais: Perkūno, Žemynos, Bangpūčio, Mildos, Austėjos, Medeinos... Ši idėja Klaipėdai – siekis suteikti pelnytą dėmesį garbingam istoriniam laikotarpiui, sujungiant mistinę protėvių kultūrą su šių laikų žmonių poreikiais į darnią ir funkcionalią erdvę. Įkurkime mitologinę poilsinę ir žaidimų erdvę "Baltų saulės parką"!

Būdamas vienu iš sparčiausiai vystomų kvartalų, Tauralaukis itin skurdus viešųjų erdvių prasme. Tarp naujai statomų namų ir tiesiamų gatvių neatsiranda vietos pievutei, vaikų žaidimų ar aktyvaus poilsio aikštelei. Šiuo projektu galime prisidėti prie visų šių problemų sprendimo, o kartu ir atiduoti duoklę baltų tradicijų puoselėjimui. Šalia Tauro 7-osios g. esanti laukymė, užimanti daugiau nei 5000 kv. m. plotą, apsupta sparčiai besiplečiančio Tauro kvartalo su vienas po kito dygstančiais naujakurių namais, tam – puikiausia vieta. „Baltų saulės parke“, išlaikant baltų mitologijai būdingus saulės, kaip gyvybės rato simbolio, motyvus, būtų sutvarkyta teritorijos augmenija. Uždaram gyvenimo ciklui pabrėžti parke atrastų vietos ir veiklos visoms amžiaus grupėms: nuo mitologiniais motyvais papuoštų laipynių ir sūpynių patiems mažiausiems, iki baltų simbolika papuoštų pagonišką aukurą primenančių poilsio suoliukų vyresniems ir pasyvesnį poilsį mėgstantiems kvartalo gyventojams ir saulės ratą simbolizuojančių takelių mėgstantiems pasivaikščioti. Kadangi teritorijos plotas yra gana didelis, ateityje taip pat galėtų būti sumontuoti sporto įrengimai, įrengta sporto aikštelė.

Baltų saulės parkas“ būtų puikus sprendimas norintiems atrasti laiko stabtelėti šiame nuolatos pirmyn į ateitį skubančiame pasaulyje, atsigręžti į praeitį, ir pasidžiaugti bei įvertinti tai, ką turime dabar. Kviečiame palaikyti!

Dabartinė vieta

Sportas visiems!

2021-07-21  •  Visas miestas

Tikslas pritaikyti viešą miesto teritoriją aktyviai ir kokybiškai klaipėdiečių rekreacijai. Tikslinė grupė - įvairaus amžiaus grupių gyventojai. Jau 7 metai, kaip Žolynų g. bendruomenė savo teritorijoje prie Danės upės tvarko, prižiūri ir plečia vaikams, jaunimui bei kitoms amžiaus grupėms skirtą lauko sporto šakų infrastruktūrą, pro kurią eina dviračių ir pėsčiųjų takas. 2018 metais bendruomenė sutvarkė futbolo aikštelę, įrengė futbolo vartus, o ant jų įrengė dar ir profesionalias krepšinio lentas. 2019 metų vasarą šalia futbolo ir krepšinio sporto įrengimų bendruomenė įrengė ir tinklinio aikštelę. Čia nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro sportuoja ne tik Žolynų, bet ir šalia esančių gyvenamųjų teritorijų gyventojai (sodų bendrijų, Tauralaukio). Atvyksta ir tolimesniuose miesto kvartaluose gyvenantis jaunimas. Tačiau futbolo ir krepšinio aikštės nėra pritaikytos saugiam ir kokybiškam sportui, nes jos neturi universalios dangos. Klaipėdiečiai priversti sportuoti ant natūralios žemės, kuri yra duobėta, nesaugi, tarpais apžėlusi žolė, o po lietaus ji būna pelkėta. 

Siekiant spręsti šią problemą, reikia parengti supaprastintą statybos projektą ir gauti statybos leidimą. Šią veiklą neatlygintinai atliks Žolynų g. bendruomenė, užsakys projektavimo paslaugas ir už jas apmokės iš savo biudžeto lėšų.

Universalios sportinės dangos įrengimo sporto aikštelėje darbai - pagrindo liejamai universaliai dangai paruošimas ir liejimas. Danga - sintetinė, IAAF sertifikuota, skirta nacionalinėms ir tarptautinėms varžyboms. 

Aikštelė

Aktyvaus ir pasyvaus poilsio aikštelė Klemiškėje

2021-07-21  •  Visas miestas

Tikslas įrengti pasyvaus ir aktyvaus poilsio aikštelę šalia praeinančio dviračių ir pėsčiųjų tako palei Joniškės gatvę atkarpoje nuo KLemiškės iki Liepų g. tilto per Dangės upę, skatinti gyventojus daugiau judėti, bendrauti, pailsėti, paskaityti, gerai praleisti laiką.

Tikslinė grupė - klaipėdiečiai, Klaipėdos miesto Paupių gyvenamojo rajono gyventojai, Klaipėdos miesto svečiai, kurie naudojasi palei Joniškės gatvę nutiestais dviračių ir pėsčiųjų takais. Aikštele galės naudotis visi gyventojai, tėveliai su vaikais vežimėliuose, pėstieji, neįgalūs, važiuojantys su paspirtukais, dviračiais, triratukais, žiemos laipkotarpiu slidėmis.

Šiuo metu palei taką nėra nei vienos pasyvaus ir aktyvaus poilsio aikštelės, o einančių, bėgiojančių ir važiuojančių žmonių kiekis vis auga. Šalia esančio Paupių gyvenamojo rajono gyventojai neturi viešųjų erdvių, kuriose galėtų pasportuoti, pabendrauti, maloniai praleisti laiką, pailsėti, paskaityti, susipažinti.

Sprendimas - įrengti aikštelę, kurioje būtų galima sustoti, pailsėti, užkąsti, paskaityti, pažaisti, pasportuoti, pasimankštinti su kojų, rankų ir pilvo raumenims skirtais treniruokliais. Kad būtų patogu važiuojantiems dviračiais ir/ar paspirtukais sustoti aikštelėje ir saugiai palikti transporto priemonę, bus įrengti 5 dviračių ir 6 paspirtukų stovai. Pailsėjimui bus skirti patogūs 4 suolai. Siūlomos gėlinės suteiks aikštelei jaukumo ir gražumo. Numatoma ir šiukšlinė. Pasyviam poilsiui numatyti ne tik stalai su suoliukais, bet ir knygų namelis po atviru dangum, kur kiekvienas gali pasiimti paskaityti knygą ar neštis namo, atnešti nebereikalingus leidinius kitiems.

Siūlomi betonininiai stalai, gėlinės ir suolai, kad jie būtų patvarūs ir ilgalaikiai.

Aikštelės vieta pasirinkta kuo toliau nuo Joniškės gatvės, aikštelę nuo gatvės skiria želdiniai - medžiai ir krūmai. Aikštelė yra lygi, suformuota gatvės rekonstrukcijos metu, gruntas - molis. 

Screen_Shot_2021-07-21_at_15.46.12.png

Daugiau spalvų Klaipėdos kiemuose

2021-07-21  •  Visas miestas

Elektros transformatorinių sienos Kalnupės g. 21t, Nidos g. 40t, Rambyno g. 4t, Minijos g. 130t.  Tikslas - piešiniais papuošti 4 elektros transformatorines, esančias gyvenamųjų rajonų kiemuose. Keturiose skirtingose vietose būtų skirtingos tematikos piešiniai, socialine, jūrine, ekologine, gamtosaugos tema. Taip būtų sprendžiama estetinė rajono problema, gražėtų gyvenamoji aplinka. Atlikti piešinius reikės suderinti su ESO dėl leidimo nupiešti piešinius ant pastočių sienų. Dėl suderinimo kaip seniūnaitis galėčiau tarpininkauti su transformatinių savininkais.

Golfo aikštelės vieta

Golfo aikštelė pradedantiesiems

2021-06-17  •  Visas miestas

Golfo aikštelė

jono-baznycia.jpg

Vartai į LIUBEKĄ

2021-06-13  •  Visas miestas

Gegužės 26 d. „Portalo“ projektas sujungė du pirmuosius miestus – Vilnių ir istoriškai nuo mūsų neatsiejamą Liubliną Lenkijoje.

Po metų panašus portalas sujungs Klaipėdą su Liubeku (Vokietija). LIUBEKAS (LÜBECK, 216 tūkst. gyv.), Klaipėdos miesto partneris, buvusi Hanzos sąjungos sostinė, dabar vadinama Šiaurės Vokietijos kultūros sostine, didžiausias Vokietijos uostas. Liubekas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, jame įsikūrę 3 universitetai, vienas kurių, University of Lübeck, 765 pasaulio reitingų sąraše (šaltinis: https://cwur.org).

Vartų į Liubeką idėja įkvėpta portalo Vilniuje autorių - pelno nesiekiančios projekto idėjos autoriaus Benediko Gylio, Benedikto Gylio paramos fondo (BGF) prezidento, drauge su VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ komanda, 2021 m. gegužę realizuotu inovatyviu sprendimu prie Vilniaus geležinkelių stoties.

Tiesioginio vaizdo abipusis portalas miestų gyventojų gausiai lankomose vietose, kuriose miestų-partnerių gyventojai stebėtų vieni kitų gyvenimą, galima nauda: Vartai Klaipėdoje galėtų stovėti Turgaus g. šalia planuojamos atstatyti liuteronų Jono bažnyčios, kad Vokietijos liuteronai galėtų pasinaudodami ant Vartų Vokietijoje paskelbtu QR kodu pervesti norimą sumą, prisidėdami prie atstatymo ir tuo pačiu stebėdami kaip jų indėlis keičia atstatomos bažnyčios kontūrus.

Vokietijoje gyvena 83 mln. gyventojų, kuriančių 1/5 ES BVP. 32,3 proc. jų, t.y. 26,8 mln., yra protestantai liuteronai. Vien jų parama gali užtikrinti pilno finansavimo poreikį. Fondo įstatuose numatyta galimybė susigrąžinti paaukotas lėšas aukotojui ar jo įgaliotam asmeniui pareikalavus, jei projektas nerealizuojamas iki 2030 metų, labai palengvintų lobisto Vokietijoje darbą.

Tikslas: skatinti turizmą, tarptautinę miestų ir valstybių draugystę, suburti bendruomenes pilietiškoms iniciatyvoms bei padėti užtikrinti Šv. Jono bažnyčios projekto finansinį tvarumą.

Sekančiu etapu statysime Vartus į MANHEIMĄ (MANNHEIM, 332 tūkst. gyv.), automobilių pramonės miestas seniausiu Vokietijoje Manheimo teatru, su universitetu įeinančiu į geriausių Europos universitetų, rengiančių ekonomikos ir socialinės srities specialistus, dešimtuką. Klaipėdos ir Manheimo partnerystės sutartis pasirašyta 2002 m. Ją inicijavo šiame mieste veikianti Manheimo Kraštiečių  draugija (Arbeitsgemenschaft der Memelländkreise). Tai istorinių šaknų su Klaipėda turintys žmonės - išeiviai iš prieškarinės Klaipėdos ir jų vaikaičiai. Ši draugija ir toliau  aktyviai remia bendradarbiavimą ir dalyvauja jo veikloje.

Pasiteisinus Vartų idėjai Vokietijoje, kita kryptis - Švedija. Švedijoje dauguma gyventojų protestantai. Švedijoje Vaxjo mieste šiais metais baigiama statyti centrinė geležinkelių stotis, kurios statyboms naudotas kupolas gali būti atgabentas į Klaipėdą ir panaudotas nenutrūkstamo darbo ištisus metus užtikrinimui ir taršos prevencijai (pridėtos foto). Fondas galėtų vykdyti aukų rinkimo kampaniją ir Švedijoje.