DALYVAUK - Klaipėda

Dalyvaujamasis biudžetas 2023

Išrinkti jau trečią kartą Klaipėdoje įgyvendinamo dalyvaujamojo biudžeto nugalėtojai. Patraukliausios gyventojų idėjos buvo išrinktos susumavus klaipėdiečių balsus.   Beveik mėnesį trukusiame balsavime, kuris pasibaigė gruodžio 10 d., už pateiktas gyventojų idėjas iš viso gauti 3185 klaipėdiečių balsai. Iš jų, per elektroninę balsavimo platformą gauti 2730 balsai, raštu gauti 455 balsai. Teikti iniciatyvas ir balsuoti už patraukliausias galėjo Klaipėdos mieste gyvenamąją vietą deklaravę asmenys.   Iš 20-os balsavimui atrinktų iniciatyvų (iš viso šiemet jų buvo pateikta 42) daugiausia klaipėdiečių simpatijų pelnė projektas pavadinimu „Žaidimų ir lauko muzikos instrumentų aikštelė Draugystės parke“. Už tai, kad miesto biudžeto lėšomis būtų įgyvendinta būtent ši pačių gyventojų pateikta iniciatyva, balsavo 363 asmenys. Antroji vieta atiteko projektui „Naujas šiuolaikiškas tualetas Šiaurinio molo aikštelėje”, surinkusiam 350 gyventojų balsų. Tačiau š. m. gruodžio 14 d. posėdžiavusi speciali Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, darbo grupė, atsižvelgdama į šios idėjos įgyvendinimo aplinkybes, nusprendė siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui šią idėją įgyvendinti iš kitos savivaldybės administracijos programos. Tokiu būdu balsų dauguma nustatyta laimėtojų eilė per vieną poziciją pasislinko į apačią – bus siūloma įgyvendinti ketvirtą vietą tarp laimėjusių projektų užėmusią idėją – „Trispalvės takas Tauralaukyje”. 

 

Iš viso planuojama įgyvendinti net 4 šiais metais dalyvaujamajam biudžetui pateiktas idėjas. Žaidimų ir lauko muzikos instrumentų aikštelė Draugystės parke (363 balsai); Naujas šiuolaikiškas tualetas Šiaurinio Molo aikštelėje (350 balsas); 3. Sniegalaukis (341 balsas); 4. Trispalvės takas Tauralaukyje (270 balsai).

 

Planuojama, kad gyventojų patraukliausiais išrinktų aplinkos gerinimo projektų įgyvendinimo darbai prasidės jau kitąmet. Džiugu, kad šiemet dalyvaujamasis biudžetas uostamiestyje sulaukė dar didesnio gyventojų susidomėjimo ir įsitraukimo. Klaipėdos miesto savivaldybė dėkoja visiems klaipėdiečiams, kurie teikė idėjas viešos infrastruktūros gerinimui ir dalyvavo balsavime renkant patraukliausias. Susipažinti su gyventojų pateiktomis iniciatyvomis galima interneto svetainėje https://dalyvauk.klaipeda.lt/.

Dalyvaujamieji biudžetai - Pagalba

Esamas etapas

Įgyvendinimas

Rodyti visus etapus Rodyti rezultatus

KLAIPĖDA

 • KLAIPĖDA €100,000

Investicinių projektų pasiūlymai pagal teritoriją

Biudžeto investicijų etapai

 • Informacija

  Rugsėjis 01, 2023 - Rugsėjis 18, 2023

 • Idėjų teikimas

  Rugsėjis 18, 2023 - Spalis 18, 2023

 • Administracinis vertinimas

  Spalis 19, 2023 - Lapkritis 10, 2023

 • Balsavimas

  Lapkritis 13, 2023 - Gruodis 10, 2023

 • Rezultatų paskelbimas

  Gruodis 15, 2023 - Gruodis 31, 2023

 • Įgyvendinimas

  Sausis 01, 2024 - Gruodis 31, 2024

  Dalyvaujamasis biudžetas įvyko: išrinktos patraukliausios gyventojų iniciatyvos

  Išrinkti jau trečią kartą Klaipėdoje įgyvendinamo dalyvaujamojo biudžeto nugalėtojai. Patraukliausios gyventojų idėjos buvo išrinktos susumavus klaipėdiečių balsus. 

   Beveik mėnesį trukusiame balsavime, kuris pasibaigė gruodžio 10 d., už pateiktas gyventojų idėjas iš viso gauti 3185 klaipėdiečių balsai. Iš jų, per elektroninę balsavimo platformą https://dalyvauk.klaipeda.lt/ gauti 2730 balsai, raštu gauti 455 balsai. Teikti iniciatyvas ir balsuoti už patraukliausias galėjo Klaipėdos mieste gyvenamąją vietą deklaravę asmenys.

Įvykdyti dalyvaujamieji biudžetai

Dalyvaujamasis biudžetas 2023

Dalyvaujamasis biudžetas 2022

Dalyvaujamasis biudžetas 2021

Dalyvaujamasis biudžetas - Pagalba

Per dalyvaujamąjį biudžetą gyventojai patys teikia biudžeto investicijų pasiūlymus, išreiškia palaikymą paviešintiems projektams ir vėliau balsuodami už pripažintus tinkamais projektus, nustato kurie investiciniai projektai gauna finansavimą iš miesto biudžeto. Šio puslapio viršutiniame dešiniame kampe rasite prieigą prie dalyvaujamojo biudžeto dokumentų - jums pateikiami galiojančios tvarkos aprašas, paraiškos forma, žemėlapis su pažymėtimis zonomis, kuriose investiciniai projektai nebus svarstomi, nes miestas ten turi kitų planų, ir kiti dokumentai. Naudodami funkciją "Sukurti biudžeto investiciją" pateiksite ir pristatysite visuomenei savo biudžeto investicijos idėją. Pasistenkite viešinti savo idėją, šiame portale ją pristatyti trumpai, bet kuo patraukliau, nes taip paskatinsite kuo daugiau klaipėdiečių balsuoti už jūsų pasiūlymą. Tam padės galimybė kartu su aprašymu patalpinti video medžiagą ir dokumentus, fotografijas, brėžinius ir kt. informaciją apie jūsų projektą. Apsižvalgykite savo aplinkoje, pasitarkit su kaimynais ir kartu teikite savo projektines idėjas kaip norėtumėte pagražinti, pagerinti savo aplinką, ar miesto viešąsias erdves.

2023m. dalyvaujamojo biudžeto dokumentai