DALYVAUK - Klaipėda

Grįžti

Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas"

2021-06-15  •  Visas miestas  • 

Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas"
Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas"

Idėjos kodas: 195

Aprašymas:

Šiaurinė Klaipėdos dalis, o ypač Tauralaukis, nuo seno pasižymėjo įspūdinga istorija. Daugelis klaipėdiečių yra girdėję apie Prūsijos monarchų karaliaus Friedricho Wilhelmo III ir jo žmonos Luizės šeimos pomėgį iškylauti Tauralaukyje, kai XIX a. Memelis buvo tapęs laikinąja Prūsijos sostine. Tačiau dažnai pamirštama, kad Tauralaukio regiono istorija siekia gerokai ankstesnius laikus. Būtent Tauralaukyje galima rasti vieną seniausių apeiginių akmenų, žinomų dar nuo XIII a. ir išlikusių savo pirminėje vietoje iki šių dienų. Šį aktyviausiai besiplečiančio Klaipėdos kvartalo istorijos puslapį pastaruoju metu atverčia atsirandančios naujos gatvės, pavadintos senųjų baltų dievų ir dievybių vardais: Perkūno, Žemynos, Bangpūčio, Mildos, Austėjos, Medeinos... Ši idėja Klaipėdai – siekis suteikti pelnytą dėmesį garbingam istoriniam laikotarpiui, sujungiant mistinę protėvių kultūrą su šių laikų žmonių poreikiais į darnią ir funkcionalią erdvę. Įkurkime mitologinę poilsinę ir žaidimų erdvę "Baltų saulės parką"!

Būdamas vienu iš sparčiausiai vystomų kvartalų, Tauralaukis itin skurdus viešųjų erdvių prasme. Tarp naujai statomų namų ir tiesiamų gatvių neatsiranda vietos pievutei, vaikų žaidimų ar aktyvaus poilsio aikštelei. Šiuo projektu galime prisidėti prie visų šių problemų sprendimo, o kartu ir atiduoti duoklę baltų tradicijų puoselėjimui. Šalia Tauro 7-osios g. esanti laukymė, užimanti daugiau nei 5000 kv. m. plotą, apsupta sparčiai besiplečiančio Tauro kvartalo su vienas po kito dygstančiais naujakurių namais, tam – puikiausia vieta. „Baltų saulės parke“, išlaikant baltų mitologijai būdingus saulės, kaip gyvybės rato simbolio, motyvus, būtų sutvarkyta teritorijos augmenija. Uždaram gyvenimo ciklui pabrėžti parke atrastų vietos ir veiklos visoms amžiaus grupėms: nuo mitologiniais motyvais papuoštų laipynių ir sūpynių patiems mažiausiems, iki baltų simbolika papuoštų pagonišką aukurą primenančių poilsio suoliukų vyresniems ir pasyvesnį poilsį mėgstantiems kvartalo gyventojams ir saulės ratą simbolizuojančių takelių mėgstantiems pasivaikščioti. Kadangi teritorijos plotas yra gana didelis, ateityje taip pat galėtų būti sumontuoti sporto įrengimai, įrengta sporto aikštelė.

Baltų saulės parkas“ būtų puikus sprendimas norintiems atrasti laiko stabtelėti šiame nuolatos pirmyn į ateitį skubančiame pasaulyje, atsigręžti į praeitį, ir pasidžiaugti bei įvertinti tai, ką turime dabar. Kviečiame palaikyti!


Siekiami rezultatai:

Vieta: Teritorija tarp Tauro 7-osios g., Tauro 8-osios g. ir baldų sandėlio

Pasiūlytas Klaipėdos Tauro bendruomenė vardu

Dokumentai (2)


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
Etapai nenustatyti