DALYVAUK - Klaipėda

Grįžti

Pakrantės parko kūrybinės dirbtuvės ir sprendiniai

2023-11-04  •  KLAIPĖDA  • 

Pakrantė
Pakrantė

Idėjos kodas: 290

Aprašymas:

Projekto tikslas – atgaivinti kairiosios Danės upės pakrantę Mokyklos tilto prieigose ir pritaikyti ją miesto gyventojų poreikiams. Šiuo metu teritoriją kerta dviračių trasa, kuri eina neišvaizdžia ir neatraktyvia erdve, apaugusia atsitiktiniais želdiniais, ribojama sandėliavimo ir pramonės įmonių tvoromis ir pastatais. Teritoriją kerta masyvi gelžbetoninė Mokyklos tilto konstrukcija. Tikslinė grupė – senamiesčio, Bangų-Baltikalnės g. ir Mokyklos-Joniškės g. prieigų gyventojai. Šia teritorija šiuo metu naudojasi tik pavieniai ir atsitiktiniai vietos gyventojai, kartais čia atklysta žvejai, dviratininkai ir pėstieji, asocialūs asmenys, vienišos ir meninį polinkį turinčios sielos – poetai, fotografai, miestų tyrinėtojai. Iniciatyva būtų sprendžiama šios viešosios erdvės identiteto, architektūrinės raiškos ir funkcinio susietumo problema.


Siekiami rezultatai:

Dauguma gyvenamųjų teritorijų Klaipėdos mieste, besiribojančių su pramonės ir inžinerinės infrastruktūros plotais, atpažįstamais miestiečių kaip urbanistinės dykros, kuria slogų miesto įvaizdį ir ilgalaikėje perspektyvoje žmonių psichikai daro neigiamą įtaką. Antra vertus, ši vieta Klaipėdos miestovaizdyje neturi savo tapatumo (neturi atpažįstamų ir savitų fizinės aplinkos ženklų), tai mažina šios miesto dalies, o kartu ir viso miesto vertę. Trečias aspektas – urbanistiškai ši teritorija svarbi kaip miesto gamtinio karkaso mazgas, turintis didelį rekreacinįir kultūrinį potencialą. Ateityje ši vieta turi galimybę tapti alternatyvia senamiesčiui (Piliavietės ir fosos) miestiečių aktyvaus poilsio zona. Ją kertanti dviračių trasa su įvairios paskirties poilsio zonomis galėtų būti sujungta su atnaujintu Malūno tvenkinio parku ir taip sukurtį organišką funkcinį ryšį su Joniškės-Mokyklos g. ir Bangų-Baltikalnės g. bei senamiesčio gyvenamųjų rajonų funkcinėmis zonomis. Kūrybinių dirbtuvių metu visi šie aspektai, padedant į procesą įsitraukusiems gyventojams, būtų permąstyti ir vizualizuoti keturių kūrybinių komandų. Galutinis rezultatas – vientisa visos zonos koncepcija ir paruošti konkretūs sprendiniai ir veiksmų planas 3 zonai (krantinei-alėjai greta AB „Klaipėdos baldai“), kurį įgyvendintų projekto kūrybinė komanda su projekto partneriais. Kadangi teritorijos plotas nemažas, ją kerta didelis kiekis komunikacijų, o projekto biudžetas ribotas, pirmame šios iniciatyvos etape planuojama sprendinius įgyvendinti be techninio projekto, naudojantis paprastomis ir efektyviomis taktinio urbanizmo ir architektūrinės aplinkos formavimo priemonėmis – suoliukais, želdiniais, dangomis ir šviesos instaliacijomis.


Vieta: Klaipėdos miestas, Danės upės kairioji pakrantė atkarpoje nuo rytinės SBA grupės „Klaipėdos baldai“ sklypo ribos (Joniškės g. 21) iki rytinės sklypo adresu Gluosnių skg. 6 dalies ir dalis Mokyklos tilto patiltės

Dokumentai (1)


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
Etapai nenustatyti