DALYVAUK - Klaipėda

Grįžti

Poilsio erdvės atkūrimas rekreacinių įrenginių pagalba

2023-10-18  •  KLAIPĖDA  • 

Idėjos kodas: 283

Aprašymas:

Projekto tikslas: naujų rekreacinių įrenginių pagalba sukurti tankiai gyvenamo rajono žmonėms patrauklią aplinką pasyviam ir aktyviam poilsiui.

Tikslinė grupė: Baltijos pr. 1, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 19, 21, 23, 25, 27, 29, Šilutės pl. 36 daugiabučių namų gyventojai ir rajoną aktyviai lankantys praeiviai, kurie pėsčiomis eina į prekybos centrą "Banginis" bei lopšelį-darželį "Liepaitė".

Sprendžiama problema. Šiuo metu nei nuolatiniai gyventojai (įskaitant visas amžiaus grupes), nei minimą rajoną aktyviai lankantys svečiai (kurie kasdien arba dažnai praeina į didelį PC "Banginis" arba l/d "Liepaitė") neturi galimybės deramai bent prisėsti ant suoliukų, pailsėti ar pasigrožėti aplinka, nes minimoj vietovėj gyventojų kadaise pastatyti savadarbiai suoliukai rekreaciškai yra visiškai degradavę ir neatitinkantys jokių normų. Nėra galimybės vaikams (jokių amžiaus grupių) su tėveliais ar vieniems saugiai užsiimti žaidimais, aktyvia rekreacine veikla ar tiesiog užsinorėjus pasportuoti, nes net čia jau esantys lauko žaidimų įrenginiai neatitinka jokių higienos normų ir yra seniai rekreaciškai degradavę, neveikiantys ir keliantys pavojų čia norinčiųjų aktyviai pailsėti saugumui. Tuo tarpu sporto treniruoklių čia niekada net ir nebuvę. Artimiausi lauko treniruokliai suaugusiesiems minimos vietovės atžvilgiu yra prie Baltijos pr. 53 pastato arba prie Debreceno g. 48B esančio stadiono. Vaikams saugiai žaisti su sąlyginai rekreaciniu požiūriu saugiais įrenginiais yra Šilutės pl. 40A esančios "Maxima" parduotuvės teritorijoje, prie Debreceno g. 40 namo prieš kelis metus įrengta žaidimų aikštelė ir regis 2023 m. atidaryta nauja žaidimų aikštelė prie Baltijos pr. 67 namo. Tačiau ir naujai ar neseniai įrengtos minėtos žaidimų aikštelės yra jau per mažos atlikti visų čia norinčiųjų žaisti bei poilsiauti poreikius piko laiku (kai tinkamos oro sąlygos ir vaikai ar šeimos su vaikais yra laisvi nuo darbų ar ugdymo įstaigų). Taigi Baltijos pr. teritorijoje, apsuptoje Baltijos pr. 7, 5, 13 ir 11 daugiabučių namų pastatų reikalinga nauja rekreacinė infrastruktūra: suoliukai, lauko treniruokliai ir įvairių amžiaus grupių vaikų poreikius atitinkantys lauko įrenginiai, keletas naujų medžių čia pasyviai ar aktyviai besiilsiančiųjų pavėsiui sukurti.


Siekiami rezultatai:

Projekto įgyvendinimas padėtų įveiklinti čia esančią rekreaciškai patrauklią nemažą žaliąją teritoriją jos tankiai apgyvendintų aplinkinių įvairaus amžiaus grupių gyventojų poilsiniams bei rekreaciniams poreikiams. Toks esamos teritorijos įveiklinimas būtų naudingas klaipėdiečių sveikos gyvensenos skatinimo bei palaikymo požiūriu. Be kita ko, tai būtų saugi, šių dienų higienos normas atitinkanti aplinka, atliepianti ir pasyvių, ir aktyvių besiilsiančiųjų rekreacinius poreikius.


Vieta: Baltijos pr., artimiausia vieta nuo 13 ir 7 daugiabučių namų


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
Etapai nenustatyti