DALYVAUK - Klaipėda

Grįžti

Aktyvaus ir pasyvaus poilsio aikštelė Klemiškėje

2021-07-21  •  Visas miestas  • 

Aikštelė
Aikštelė

Idėjos kodas: 204

Aprašymas:

Tikslas įrengti pasyvaus ir aktyvaus poilsio aikštelę šalia praeinančio dviračių ir pėsčiųjų tako palei Joniškės gatvę atkarpoje nuo KLemiškės iki Liepų g. tilto per Dangės upę, skatinti gyventojus daugiau judėti, bendrauti, pailsėti, paskaityti, gerai praleisti laiką.

Tikslinė grupė - klaipėdiečiai, Klaipėdos miesto Paupių gyvenamojo rajono gyventojai, Klaipėdos miesto svečiai, kurie naudojasi palei Joniškės gatvę nutiestais dviračių ir pėsčiųjų takais. Aikštele galės naudotis visi gyventojai, tėveliai su vaikais vežimėliuose, pėstieji, neįgalūs, važiuojantys su paspirtukais, dviračiais, triratukais, žiemos laipkotarpiu slidėmis.

Šiuo metu palei taką nėra nei vienos pasyvaus ir aktyvaus poilsio aikštelės, o einančių, bėgiojančių ir važiuojančių žmonių kiekis vis auga. Šalia esančio Paupių gyvenamojo rajono gyventojai neturi viešųjų erdvių, kuriose galėtų pasportuoti, pabendrauti, maloniai praleisti laiką, pailsėti, paskaityti, susipažinti.

Sprendimas - įrengti aikštelę, kurioje būtų galima sustoti, pailsėti, užkąsti, paskaityti, pažaisti, pasportuoti, pasimankštinti su kojų, rankų ir pilvo raumenims skirtais treniruokliais. Kad būtų patogu važiuojantiems dviračiais ir/ar paspirtukais sustoti aikštelėje ir saugiai palikti transporto priemonę, bus įrengti 5 dviračių ir 6 paspirtukų stovai. Pailsėjimui bus skirti patogūs 4 suolai. Siūlomos gėlinės suteiks aikštelei jaukumo ir gražumo. Numatoma ir šiukšlinė. Pasyviam poilsiui numatyti ne tik stalai su suoliukais, bet ir knygų namelis po atviru dangum, kur kiekvienas gali pasiimti paskaityti knygą ar neštis namo, atnešti nebereikalingus leidinius kitiems.

Siūlomi betonininiai stalai, gėlinės ir suolai, kad jie būtų patvarūs ir ilgalaikiai.

Aikštelės vieta pasirinkta kuo toliau nuo Joniškės gatvės, aikštelę nuo gatvės skiria želdiniai - medžiai ir krūmai. Aikštelė yra lygi, suformuota gatvės rekonstrukcijos metu, gruntas - molis. 


Siekiami rezultatai:

Dokumentai (1)


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
Etapai nenustatyti