DALYVAUK - Klaipėda

Grįžti

Dalyvaujamasis biudžetas 2023

Išrinkti jau trečią kartą Klaipėdoje įgyvendinamo dalyvaujamojo biudžeto nugalėtojai. Patraukliausios gyventojų idėjos buvo išrinktos susumavus klaipėdiečių balsus.   Beveik mėnesį trukusiame balsavime, kuris pasibaigė gruodžio 10 d., už pateiktas gyventojų idėjas iš viso gauti 3185 klaipėdiečių balsai. Iš jų, per elektroninę balsavimo platformą gauti 2730 balsai, raštu gauti 455 balsai. Teikti iniciatyvas ir balsuoti už patraukliausias galėjo Klaipėdos mieste gyvenamąją vietą deklaravę asmenys.   Iš 20-os balsavimui atrinktų iniciatyvų (iš viso šiemet jų buvo pateikta 42) daugiausia klaipėdiečių simpatijų pelnė projektas pavadinimu „Žaidimų ir lauko muzikos instrumentų aikštelė Draugystės parke“. Už tai, kad miesto biudžeto lėšomis būtų įgyvendinta būtent ši pačių gyventojų pateikta iniciatyva, balsavo 363 asmenys. Antroji vieta atiteko projektui „Naujas šiuolaikiškas tualetas Šiaurinio molo aikštelėje”, surinkusiam 350 gyventojų balsų. Tačiau š. m. gruodžio 14 d. posėdžiavusi speciali Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, darbo grupė, atsižvelgdama į šios idėjos įgyvendinimo aplinkybes, nusprendė siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui šią idėją įgyvendinti iš kitos savivaldybės administracijos programos. Tokiu būdu balsų dauguma nustatyta laimėtojų eilė per vieną poziciją pasislinko į apačią – bus siūloma įgyvendinti ketvirtą vietą tarp laimėjusių projektų užėmusią idėją – „Trispalvės takas Tauralaukyje”. 

 

Iš viso planuojama įgyvendinti net 4 šiais metais dalyvaujamajam biudžetui pateiktas idėjas. Žaidimų ir lauko muzikos instrumentų aikštelė Draugystės parke (363 balsai); Naujas šiuolaikiškas tualetas Šiaurinio Molo aikštelėje (350 balsas); 3. Sniegalaukis (341 balsas); 4. Trispalvės takas Tauralaukyje (270 balsai).

 

Planuojama, kad gyventojų patraukliausiais išrinktų aplinkos gerinimo projektų įgyvendinimo darbai prasidės jau kitąmet. Džiugu, kad šiemet dalyvaujamasis biudžetas uostamiestyje sulaukė dar didesnio gyventojų susidomėjimo ir įsitraukimo. Klaipėdos miesto savivaldybė dėkoja visiems klaipėdiečiams, kurie teikė idėjas viešos infrastruktūros gerinimui ir dalyvavo balsavime renkant patraukliausias. Susipažinti su gyventojų pateiktomis iniciatyvomis galima interneto svetainėje https://dalyvauk.klaipeda.lt/.

Esamas etapas

Įgyvendinimas

Rodyti rezultatus
Grupė
KLAIPĖDA